kızılay odtülüler dershane

Ekologia

Osiedle Eko-Natolin, czyli pierwsze w pełni ekologiczne osiedle w stolicy

27 maja w siedzibie jednego z banków odbyła się konferencja prasowa dotycząca pierwszego w Polsce  samowystarczalnego osiedla w pełni opartego na odnawialnych źródłach energii. Już niedługo będziemy mieli pierwsze ekologiczne osiedle na warszawskim Natolinie.

27 maja w siedzibie jednego z banków odbyła się konferencja prasowa dotycząca pierwszego w Polsce samowystarczalnego osiedla w pełni opartego na odnawialnych źródłach energii. Już niedługo będziemy mieli pierwsze ekologiczne osiedle na warszawskim Natolinie.

W pobliżu Lasu Kabackiego (pomiędzy ulicami Łukasza Drewny i Gąsek ) w Warszawie na Natolinie na 36 ha ma powstać osiedle ok. 155 domów jednorodzinnych.

Na mocy podpisanej umowy Bank Ochrony Środowiska dostarczy nowatorskie, zintegrowane rozwiązanie technologiczne. Dzięki niemu przyszłe domy w znacznym stopniu zostaną ogrzane i zasilone w energię elektryczną wytworzoną z promieni słonecznych, bez konieczności spalania gazu lub innych surowców naturalnych. Ponadto jeden z banków zaoferuje preferencyjne warunki finansowania zakupu nieruchomości na nowym osiedlu – atrakcyjniejsze w porównaniu ze standardową ofertą rynkową.

Mieszkańcy osiedla EKO NATOLIN zaoszczędzą również  na wydatkach na utrzymanie części wspólnej osiedla – w tym monitoringu i zieleni. Zostaną one sfinansowane z zysków ze sprzedaży nadwyżek energii wyprodukowanej przez osiedlową farmę produkującą prąd. 

Ze względu na położenie osiedla w sąsiedztwie rezerwatu przyrody, projektanci zadbali aby inwestycja była przyjazna dla środowiska. Domy praktycznie nie będą emitować CO2, podczas gdy podobnej wielkości osiedle ogrzewane gazem, emitowałoby ponad 900 ton CO2 rocznie, aby to zrekompensować trzeba by obsadzić prawie 3 hektary lasu.

Źródło: bosbank.pl

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!